W piątkowy wieczór, 12 lipca 2019 roku, w sali na piętrze, Kościańskiego Ośrodka Kultury, odbył się Wernisaż wystawy malarstwa Beaty Kot – Gustaw z Lublina. Artystka zaprezentowała przekrój swojego dorobku, łącznie z najnowszymi pracami, w których rysują się jej nowe, interesujące twórcze poszukiwania. Uczestnicy Wernisażu z zadowoleniem odnotowali, że Beata Kot – Gustaw, z właściwą sobie odwagą i artystyczną mocą, wkracza w kolejne malarskie przestrzenie. A jej pełne delikatnych, symbolicznych subtelności malarstwo, ulega nieustannej transformacji, dostarczając odbiorcom nowych artystycznych zaskoczeń i przeżyć. Świadczy to dobitnie o tym, że Beata Kot – Gustaw, dopiero zaczyna opowiadać o swym przebogatym, wewnętrznym Świecie.
Cennym uzupełnieniem, podkreślającym niezwykłą atmosferę Wernisażu, były instrumentalne impresje, znanego muzyka Marka Manowskiego. Dzięki niemu malarstwo Beaty Kot – Gustaw zyskało właściwą oprawę.
Piątkowy Wernisaż, obecnością uświetnił min. Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Maciej Zielonka z Małżonką, a także przedstawiciele społecznych i artystycznych środowisk z Joanną Ciecierską z Koziegłów i Klaudią Florkowską z Czerwonaka. Na wystawę przybyli też mieszkańcy Swarzędza, Murowanej Gośliny i oczywiście Kościana.
Przypomnijmy, że wystawa malarstwa Beaty Kot – Gustaw z Lublina gościła już w Wolsztynie i Śmiglu. Prace artystki, w Kościańskim Ośrodku Kultury, podziwiać można do końca letnich wakacji.
Serdecznie zapraszam.
Robert Gorczyński