Pełna ciepła i serdeczności atmosfera panowała w sobotni wieczór (23 marca 2019r.), w sali widowiskowej koziegłowskiego Centrum Kultury i Rekreacji.
Stało się tak za sprawą imprezy pod nazwą: „Wiosenne Porywy Serca”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Twórcze Mamy” w Koziegłowach.
Z tej okazji, niezwykle dynamiczną i barwną autorską inscenizację, humorystyczne wiosenne skecze oraz popularne szlagiery (z zachętą do wspólnego śpiewania!), zaprezentowali uczestnicy Grupy Artystycznej pod nazwą: „Kozia Zagroda”.
Grupę tę tworzą mieszkańcy Gminy Czerwonak: Joanna Ciecierska, Lena Dąbek, Robert Gorczyński, Marek Manowski i Jolanta Szkudlarek.
– Specjalne podziękowania należą się wszystkim paniom zrzeszonym w Stowarzyszeniu „Twórcze Mamy” w Koziegłowach, bez wsparcia których impreza by się po prostu nie odbyła – mówi Joanna Ciecierska, inicjatorka i współorganizatorka wydarzenia. – Był to też sceniczny debiut Grupy Artystycznej „Kozia Zagroda”, dlatego towarzyszyły nam spore emocje i w tym kontekście, bardzo serdecznie dziękuję naszej publiczności – Mieszkańcom Gminy Czerwonak i ościennych Gmin, którzy niezwykle gorąco nas przyjęli!
W drugiej części imprezy wystąpił Janusz Raptus Waściński – poznański pieśniarz i muzyk, który zaprezentował autorskie przeboje. Obsługę konferansjerską zapewniła Klaudia Florkowska.
„Wiosenne porywy serca”, zorganizowano w ramach Światowego Dnia Poezji – święta obchodzonego corocznie 21 marca. Okazją był też początek wiosny.
Projekt pt. „Wiosenne Porywy Serca”, zyskał dofinansowanie ze środków budżetowych Gminy Czerwonak.
Robert Gorczyński